Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 96 чоловік

.Інструкція з охорони праці для працівників Нижньовербізького ліцею

Дата: 2 вересня 2020 о 08:35
76 переглядів

щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (СОVID-19),
дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів

1.Загальні положення

1.1 Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563, постанови  Кабінету Міністрів України від 11.03.2020  № 211 «Про запобігання поширенню на території України  коронавірусу COVID-19», листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 №1/9-154, класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, затверджених наказом МВС України від 06.08.2018 №658, з урахуванням пункту 7 Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368, Державного класифікатора надзвичайних ситуацій (ДК 019:2010), затвердженого наказом Держстандарту України від 09.10.2010 №417, відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та                                з запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з метою підтримання безпеки  санітарного стану навчальних  приміщень закладу та забезпечення здоров’я і безпеки  учасників  навчального процесу та працівників  закладу.

1.2.  Дана інструкція поширюється на всіх  працівників  Нижньовербізького ліцею. Її виконання           є обов’язковим.

1.3. Основними принципами профілактики інфекційних хвороб є дотримання    працівниками закладу  санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.

1.4.  Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи  закладу, вноситися інші необхідні зміни щодо умов  його  діяльності.

1.5. Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є сухий кашель, підвищена температура та утруднене дихання.

2.Вимоги з охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників  Нижньовербізького ліцею  під час перебування у закладі: 

2.1. Заходити до приміщень Нижньовербізького ліцею дозволяється  виключно за наявності засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски медичної, у тому числі виготовленої самостійно, технічний персонал та  працівники кухні – маски (респіратора, захисного щитка) та одноразових рукавичок).

2.2. До роботи допускаються працівники закладу, після проведення термометрії безконтактним термометром на вході, який  засвідчив  відсутність  підвищеної  температури.  

2.3. Не допускаються до роботи працівники із ознаками гострого респіраторного захворювання, підвищеною температурою тіла. Вони негайно повідомляють про симптоми сімейного лікаря/лікаря-терапевта за місцем обслуговування.

2.4. При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник в телефоному режимі повідомляє свого керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

2.5. Вчитель, у якого перший  урок за розкладом, перед початком занять проводить опитування  учнів класу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби. В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби,  учень (учениця)  одягає маску, а вчитель інформує медичного працівника закладу або  відповідальну особу  в телефонному режимі.

2.6. Захисні маски під час проведення уроків у навчальних приміщеннях використовуються залежно від зони:

  • у “зеленій” та “жовтій” зонах вчителі можуть не використовувати масок під час уроку;
  • у  “помаранчевій зоні вчителям під час  уроку рекомендують використовувати захисні щитки;
  • у “червоній зоні  - навчання дистанційно.

2.7. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок                є обов'язковим.

2.8. Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом. Ретельно після  кожного уроку мийте руки з милом (тривалість процедури – 20 – 40 секунд). Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

2.9. У санітарних кімнатах, після  миття рук користуватися  лише паперовими рушниками або електросушаркою. Використання багаторазових рушників заборонено.

2.10. Уникайте скупчення людей.

2.11. Дотримуйтесь соціальної дистанції, не менше 1,5 метра.

2.12. Уникайте  рукостискання.

2.13. Відмовтесь  від  обміну  їжею  з  колегами.

2.14. Не торкайтесь  обличчя руками, зокрема очей, носа та рота.

2.15. Використовуйте захисну маску (кожні три робочі години – нова). Вона має щільно прилягати, покривати ніс і рот.

2.16. Не торкайтесь руками зовнішньої  поверхні маски  під  час її використання. Якщо випадково торкнулись  маски – відразу  вимийте  руки  милом або  протріть дезінфікуючим засобом.

2.17. Знімати маску необхідно  наступним чином: не торкаючись  її зовнішньої  поверхні -  зніміть  маску, тримаючи її за гумки. Утилізувати необхідно  лише                  в закриті ємності..  

2.18. Для збору використаних засобів індивідуального захисту (маски медичні, одноразові рукавички), паперових серветок використовуйте централізовані окремі контейнери (урни) з кришками та одноразові поліетиленові пакети. 

2.19. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (відпрацьованої маски медичної, одноразових рукавичок) перед одяганням чистої маски, одноразових рукавичок необхідно ретельно помити руки з милом та обробити антисептичним засобом.

2.20. Після кожного  уроку необхідне  провітрювання  класу  не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.

2.21. Після  останнього уроку  здійснюйте  щоденну дезінфекцію своєї робочої зони.   

2.22. Дотримуйтесь визначених  маршрутів  переміщення у закладі, вказаних  відповідним  маркуванням.

 3.  Вимоги з охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників  ОНЗ та філій  під час перебування у  громадських місцях: 

3.1 Зайшовши до приміщення будь-якого громадського місця скористайтесь дезінфектором для рук.

3.2. Дотримуйтесь дистанції у громадських місцях: тримайтеся від людей на відстані мінімум  півтора метра (приблизно  чотири кроки).

3.3. У місцях великого скупчення людей обов’язково одягніть маску – з метою додаткового захисту.

3.4. Дотримуйтесь звичайних правил гігієни при відвідуванні громадських  місць, особливо продуктових ринків,  магазинів  та лікарні.

3.5. Тримайтеся  на  відстані  від  людей, у  яких  помітили симптоми захворювання.

3.6. У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

3.7. Категорично уникайте будь-яких контактів з тваринами (бродячими котами та собаками, гризунами).

4. Вимоги з охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників  Нижньовербізького ліцею  під час перебування у  громадському транспорті :

4.1. Вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски).

4.2. Перевезення пасажирів здійснюється  у межах кількості місць для сидіння.

5. Вимоги з охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників  Нижньовербізького ліцею  під час карантину, перебуваючи вдома:

5.1 Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком:

  • тривалість процедури — 20–40 с;
  • вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
  • обов’язкова процедура, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук.
  • спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
  • антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
  • тривалість обробки — близько 30 с;
  • особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
  • обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;
  • у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
  • контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).

5.2. Уникайте скупчення людей.

5.3  Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустинку варто негайно викинути та помити руки.

5.4.Уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель.

5.5 У разі виявлення симптомів захворювання інфекцією, спричиненою коронавірусом COVID-19, необхідно  своєчасно звернутися  до сімейного лікаря.

5.6. Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

5.7. Використовуйте захисну маску:

  • обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
  • якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
  • вона має покривати ніс і рот;
  • вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
  • заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
  • не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
  • заміняйте маску що чотири години;
  • не використовуйте маску повторно.

6. Вимоги безпеки у разі виявлення у  Нижньовербізькому ліцеї  працівників з підозрою                   на коронавірус:

6.1.  У разі виявлення працівника з ознаками гострого респіраторного захворювання під час роботи у закладі, вжити заходів для його тимчасової ізоляції від здорових осіб та негайно повідомити про цей випадок заклад охорони здоров’я (за місцем обслуговування працівника) для вирішення питання необхідності госпіталізації та /або можливості амбулаторного лікування хворого.

6.2. Провести дезінфекцію поверхонь, з якими контактував працівник з ознаками захворювання та приміщень, де перебував працівник, за допомогою хлоровмісних або спиртовмісних засобів.

6.3.  Медичний працівник закладу або відповідальна особа  обов’язково простежує контакти хворого і проводять необхідні заходи.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.