Звіт
керівника Нижньовербізького ліцею
перед педагогічним колективом та громадськістю
за 2019-2020 навчальний рік
Завершився 2019-2020 навчальний рік. Всім відомо, що відбуваються зміни у сфері формування змісту загальної середньої освіти, реалізація Закону «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», оновлюються навчальні програми, підручники, увесь навчально-методичний комплекс, який необхідний для успішного функціонування та розвитку сучасної школи щодо надання якісних освітніх послуг.
Тому, сьогодні ми зібралися, щоб проаналізувати роботу колективу освітнього закладу, оцінити діяльність керівника на посаді протягом 2019-2020 навчального року.
На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 №178.
Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи закладу за рік активної, плідної праці, творчих здобутків, нових здобутків, досвіду, напрацювань, планів на наступний рік, відкриттів.
Як керівник ліцею у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася ст.53 Конституції України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти, Статутом закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками керівника ліцею, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника освітнього закладу.
У своїй діяльності я ставлю собі за мету - утвердження відкритої і демократичної системи управління закладом освіти, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладі освіти.
Загальна інформація про Нижньовербізький ліцей
Навчальний заклад діє на підставі Статуту Нижньовербізького ліцею Нижньовербізької сільської ради Івано-Франківської області, затвердженого 25 жовтня 2016року рішенням сесії Нижньовербізької сільської ради об'єднаної територіальної громади . Освітні послуги за рівнем повної загальної середньої освіти школа надає згідно з ліцензією серії АА № 268979 від05.02.2002 року, виданою управлінням освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Нижньовербізький ліцей є юридичною особою. Заклад освіти як суб’єкт господарювання діє в статусі неприбуткового закладу освіти.
Держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладу освіти.
Заклад освіти самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями відповідно до чинного законодавства України.
Заклад освіти несе відповідальність перед собою, суспільством та державою за:
безпечні умови освітньої діяльності;
дотримання державних стандартів освіти; дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;
дотримання фінансової дисципліни.
Основним видом діяльності Нижньовербізького ліцею є освітня діяльність.
Заклад освіти забезпечує рівні умови доступу до повної загальної середньої освіти відповідно до стандартів освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку, статі, раси, стану здоров'я, інвалідності, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, кольору шкіри, місця проживання, мови спілкування, походження, соціального і майнового стану, наявності судимості, а також інших обставин та ознак.
Формами здобуття освіти в Нижньовербізькому ліцеї є:
інституційна (очна (денна)), яка передбачає спосіб організації навчання здобувачів освіти через безпосередню участь в освітньому процесі;
індивідуальна (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж.
Для осіб з особливими потребами в ліцеї організовано інклюзивне навчання (1, 5,7 класи) за денною формою здобуття освіти.
Організація здобуття освіти за інституційною формою здійснюється відповідно до освітньої програми закладу освіти. Результати навчання осіб, які здобувають освіту за інституційною формою, мають відповідати вимогам відповідних державних стандартів загальної середньої освіти.
У закладі освіти однією із форм освітньої діяльності для здобуття повної загальної середньої освіти є індивідуальна форма навчання, що забезпечується педагогічними працівниками за місцем проживання учнів та діє згідно діючого Положення, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України.
Рівнями освіти в Нижньовербізькому ліцеї є:
початкова освіта, яка відповідає першому рівню Національної рамки кваліфікації;
базова середня освіта, яка відповідає другому рівню Національної рамки кваліфікації;
повна загальна середня освіта (профільна), яка відповідає третьому рівню Національної рамки кваліфікації.
Нижньовербізький ліцей забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти здобувачами освіти (учнями) відповідно до Державних стандартів, метою якої є всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.
Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності:
вільне володіння державною мовою;
здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами;
математична компетентність;
компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій;
інноваційність;
екологічна компетентність;
інформаційно-комунікаційна компетентність;
навчання впродовж життя;
громадянські та соціальні компетентності, пов'язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя;
усвідомленням рівних прав і можливостей;
культурна компетентність;
підприємливість та фінансова грамотність;
інші компетентності, передбачені стандартами освіти.
У 2019-2020 навчальному році у ліцеї навчалося 364 учніву 19 класах, середня наповнюваність класів становить 20 учнів, функціонувала 1 група продовженого дня.
Кількісний склад учнів:
1-4 класи – 8 класів – 163 учнів;
5-9 класи – 8 класів – 181 учнів;
10-11 класи – 2 класи – 20 учнів.
Характеристика контингенту учнів:
- діти-інваліди – 7 учнів;
- діти, які постраждали від наслідків ЧАЕС –1;
- діти з багатодітних сімей – 74;
- діти-напівсироти – 10;
-діти –соціальні сироти-2.
У 2019-2020 навчальному році ліцей працював у режиміоднієї зміни, початок занять о 9.00, закінчення 7 уроку – о 15.35год.
Відповідно до діючих санітарно-гігієнічних норм режиму роботи тривалість уроку була:
- в перших класах – 35 хвилин;
- в 2 - 4 класах – 40 хвилин;
- в 5 - 11 класах – 45 хвилин.
Перерви – тривалістю 10 та 20 хвилин. Для забезпеченняналежної організації гарячого харчування впроваджено 2 великі перерви по 20 хвилин.
Середня наповнюваність класів становила 21,6 учні.
Педагогічним колективом закладу проводиться відповідна робота щодо збереження й розвитку шкільної мережі.
Освітня діяльність в ліцеї здійснюється згідно Програми розвитку ліцею на 2019-2023 роки, річного плану роботиНижньовербізького ліцею , плану внутрішкільного контролю та календарно-тематичних планів вчителів-предметників, планів виховної роботи вихователя. Така система планування заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток освітнього закладу. У ліцеї в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність освітнього закладу.
У закладі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Керівництво використовує багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради ліцею, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу керівництво ліцею приймає певні управлінські рішення щодо діяльності конкретних учителів та учнів.
Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва ліцеєм більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.
На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва, в ліцеї залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва, як: порада, особистий приклад, похвала; шанобливе ставлення до людей, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе.
У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації.