Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 97 чоловік

Звіт директора Нижньовербізького ліцею за 2020-2021 навчальний рік

Дата: 24 вересня 2021 о 10:41

Звіт директора Нижньовербізького ліцею за 2020-2021 навчальний рік

Основна діяльність Нижньовербізького ліцею Нижньовербізької сільської ради спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти, виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про повну загальну середню освіту»,Указів Президента України від 25.06.2013 №344/2013 « Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», від 13 жовтня 2015 року №580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»,  постанов Кабінету Міністрів України  «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 №641, Державної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2020 року, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №115 та інших законодавчих та нормативно-правових документів із питань виконання законодавства України в галузі «Освіта». 

На кожному рівні навчання забезпечується виконання державного стандарту, а також дається теоретична і практична підготовка з дисциплін навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного і морального здоров'я. 

Успішність подолання кожного рівня, виконання його освітніх задач гарантується школою тільки за умови усвідомленого й добровільного дотримання всіх норм і правил шкільного життя, активної співпраці з батьками, відкритістю навчального процесу. 

У вересні 2020 року школа розпочала свій 16 навчальний рік.

Управління закладом

У 2020/2021 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, подальше впровадження профільного навчання.

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним, річним, робочим навчальним, місячним , тижневим планами , освітньою програмою на 2020-2021 навчальний рік, стратегією розвитку ліцею на 2020-2025 роки, . 

Створити цілісну систему інформаційно-аналітичного забезпечення допомагала наявна єдина комп’ютерна мережа.Принцип доцільності і оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішньошкільного контролю.

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу, як: Рада ліцею, батьківський комітет, профспілковий комітет.

Характеристика навчального закладу

   Навчальний заклад діє на підставі Статуту Нижньовербізького ліцею Нижньовербізької сільської ради, затвердженого 31 грудня  2020 року рішенням сесії Нижньовербізької сільської ради від 31.12.2020 року № 110-ІІ\2020 .  Освітні послуги за рівнем повної загальної середньої    освіти       школа      надає    згідно    з    ліцензією   серії     АА   № 268979    від 05.02.2002 року,  виданою управлінням освіти і науки Івано-Франківської  обласної державної адміністрації.

  У 2020/2021 навчальному році штатними працівниками ліцей був забезпечена не повністю. Через те, що попередньо їдальню була необхідність перевести з приватної на державну , не збільшивши штат ,була необхідність скоротити посаду гардеробника та ввести посаду кухаря. Але гардеробник дуже потрібний у закладі освіти.Виконкомом сільської ради вирішено відновити посаду гардеробника , 0, 75 ставки, що дуже добре для ліцею.

Педагогічними кадрами ліцей укомплектований  повністю.   На кінець 2020/2021 навчального року педагогічний  колектив  нараховував  51  педагога ,з них 48- мають вищу освіту.

Вищу кваліфікаційну категорію мають – 25 чоловік, що складає 49 %;

І кваліфікаційну категорію – 11 чоловік, що складає 21%;

ІІ кваліфікаційну категорію – 6 чоловік, що складає 11 %;

Категорію «спеціаліст» - 14чоловік, що складає 27 %.

Учителів із педагогічним званням

«Старший вчитель» - 15 чоловік, що складає 29% педагогічного складу;

«Учитель-методист» -4, що складає 8 % педагогічного складу. 

Розподіл навчального навантаження здійснюється за погодженням із профспілковим комітетом. Попередній розподіл навчального навантаження на кожний наступний навчальний рік проводиться тарифікаційною комісією в кінці поточного навчального року, про що кожний працівник в обов’язковому порядку інформується під підпис.   Учителів, які мали тижневе педагогічне навантаження в обсязі менше тарифної ставки, – 14 осіб.

            Під час розстановки педагогічних кадрів адміністрація закладу освіти бере до уваги досвід педагогів у викладанні профільних дисциплін, спецкурсів, курсів за вибором, факультативів; стаж педагогічної діяльності, кваліфікаційну категорію та педагогічне звання, а також власну мотивацію педагогів. При розподілі класного керівництва дирекція враховує наявність комунікативних та організаторських здібностей, творчого ставлення до роботи з дітьми.

Атестація педагогічних працівників Нижньовербізького ліцею  відбувається у відповідності до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 (зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 20.12.2011 № 1473, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.01.2012 за № 14/20327, та наказом Міністерства освіти і науки України № 1135 від 08.08.2013, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.08.2013 за № 1417/23949). В  даному закладі освіти  складено перспективний план проведення чергової атестації педагогічних працівників терміном на 5 років, який щорічно коригується при складанні річного плану роботи. План розробляється з урахуванням таких чинників: проходження педагогічними працівниками попередньої атестації, необхідності атестації тих, хто не був атестований в черговому порядку протягом останніх 5 років, прав педагогічних працівників на позачергову атестацію або відмову від чергової атестації. В обов’язковому порядку цей план узгоджується з перспективним планом курсової перепідготовки та заявкою на проходження курсової перепідготовки на поточний навчальний рік. Паралельно з перспективним планом атестації педагогічних кадрів створено план, у якому фіксуються термін проходження та результати всіх атестацій кожного працівника і визначається дата наступної чергової атестації.

             У 2020/2021 навчальному році  у ліцеї  навчалося 364  учнів(станом на 26.05.20 р) у 19 класах, середня наповнюваність класів становить  20 учнів, функціонували  1група продовженого дня.

Кількісний склад учнів:

1-4 класи – 8 класів  –  163 учнів;

5-9 класи – 8 класів  –  181  учнів;​

10-11 класи –  2 класи  –  20 учнів.

Характеристика контингенту  учнів:

- діти-інваліди – 7 учнів; 

- діти, які постраждали від наслідків ЧАЕС –1;

- діти з багатодітних сімей – 74;

- діти-напівсироти – 14;

-діти –соціальні сироти-2.

 У 2020/2021 навчальному році ліцей працював у режимі однієї зміни, початок занять о 9.00, закінчення 7 уроку – о 15.35год.

      Відповідно до діючих санітарно-гігієнічних норм режиму роботи тривалість уроку  була:

- в перших класах – 35 хвилин;

- в 2 - 4 класах – 40 хвилин;

- в 5 - 11 класах – 45 хвилин.

 Перерви – тривалістю 10 та 20 хвилин. Для забезпечення належної організації гарячого харчування  впроваджено 2 великі перерви по 20 хвилин.

 На базі ліцею  функціонувало  11 гуртків.

Для забезпечення навчальної діяльності в ліцеї діє:

- бібліотека;                                                   -гімнастична зала; 

    - актова зала (налічує 150 місць);                    - їдальня (налічує 150 місць);

- комбінована майстерня.                            - лінгафонний кабінет 

  Обладнані  два  комп’ютерні класи  із загальною кількістю 20 комп’ютерів учнівських, 2 учительські комп'ютери.

Інформація про кількість навчальних кабінетів

Кількість класів-кабінетів

Математика

Фізика

Хімія

Біологія

Історія

Географія

Українська мова

Інформатика

Образотвор-чого мистецтва

Іноземна мова

  12

1

1

1

1

1

1

1

1

  

Української

літератури

Захист Вітчизни

Початкові класи

1

1

6

Проектна потужність – 550 учнів.

   Загальна площа всіх приміщень – 4100,8 м²

   Площа навчальних кабінетів    -1304,4 м²

Земельна ділянка  3,46 га, акт на землю наявний, вт.ч.

-подвір'я 2,25 га

-спортивна зона-0,90 га

Наявне свідоцтво на право власності

   Стан збереження задовільний, будівля й приміщення в цілому відповідають державними санітарним нормам облаштування та утримання загальноосвітніх навчальних закладів.

    У  ліцеї  обладнаний медичний пункт, працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, кабінет практичного психолога.

                                    Педагогічний аналіз за минулий рік

Пріоритетні цілі і завдання, що забезпечують права на освіту

на 2021 - 2022 навчальний рік

     У 2020/2021 н.р. у 19 класах  навчалося 364 учні.  учнів  є відмінниками   навчання .  

Роки 

К-сть

учнів

К-сть

класів

Відмінники 

11 клас

Медалісти 

9 клас 

Свідоцтва з відзнакою

2013-2014

  331

 17

59

9

-

26

1

2014-2015

  332

 18

31

12

-

33

2

2015-2016

337

18

65

7

-

28

1

2016-2017

352

18

74

8

1

24

5

2017 - 2018

368

19

69

7

-

31

4

2018 - 2019

371

19

68

14

1

36

3

2019 - 2020

364

19

64

8

1

38

4

2020/2021

364

19

33

1

1

26

1

  

Упродовж кількох років одним із основних напрямків роботи педагогічного колективу ліцею стало створення умов для виявлення та розвитку здібностей кожної дитини в умовах упровадження профільного навчання. Профілізація навчання передбачає розширення освітнього простору для учнів та педагогів; здійснення цілеспрямованої довузівської підготовки із залученням кадрового потенціалу закладів вищої освіти; активізацію мотивації учнів і підвищення інтересу до вивчення предметів тощо. 

На виконання Закону України  «Про повну загальну середню освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 11.09.2009 №854 «Про затвердження нової редакції Концепції профільного навчання у старшій школі», починаючи з 2012 - 2013 навчального року, у старшій школі запроваджено профільність навчання з метою соціальної адаптації кожного випускника. 

Ураховуючи потреби учнів, побажання батьків, фахову підготовку педагогічних кадрів, матеріально-технічну базу закладу освіти, у старшій школі навчання було організоване навчання за філологічним профілем (української філології профіль).

Основним завданням профільної освіти у старшій школи є:

- поглиблене вивчення профільних дисциплін (вивчення предметів українська мова та література);

- диференціація змісту навчання у поєднанні з реалізацією індивідуальних освітніх програм учнів;

- рівний доступ до освіти учнів у відповідності з їх здібностями та індивідуальними потребами і можливостями;

- створення умов для подальшої соціалізації учнів, ефективна підготовка випускників ліцею до подальшого професійного навчання, трудової діяльності.

Протягом року активізувалася робота з обдарованими учнями, профорієнтаційна робота, методична робота. 

Цикл навчальних предметів змістовно забезпечує спрямованість конкретного профілю навчання, є обов`язковим для вивчення всіма учнями, які обрали даний профіль, і входять до складу інваріантної частини навчального плану.

Профільне навчання – засіб диференціації та індивідуалізації навчання, який дає можливість враховувати інтереси, вподобання, здібності учнів, створює умови для їхнього навчання відповідно до професійних інтересів і намірів продовжувати освіту.

Протягом кількох років одним із основних напрямків роботи педагогічного колективу є створення умов для виявлення та розвитку здібностей кожної дитини в умовах упровадження профільного навчання, організація якого має ряд переваг: розширює освітній простір для учнів; здійснює цілеспрямовану довузівську підготовку; мотивує учнів і підвищує інтерес до вивчення предметів.

Продовження навчання випускниками 11-х класів:

 Рік

Кількість випускників 11-х  класів

Продовжує навчання 

У тому числі

     Працюють 

ПТУ,

ВНЗ І-ІІ ст.

Курси 

ВНЗ ІІІ-ІVст.

Кіль

кість

%

2013

16

11

84

2

1

3

7

2014

9

5

55

4

-

2

3

2015

12

12

100

0

2

6

4

2016

7

6

86

1

2

3

1

2017

8

3

37,5

1

1

4

2

2018

7

4

55

3

2

2

2019

14

12

86

2

5

1

6

2020

8

6

75

2

1

1

4

2021

9

        Методична робота з педагогічними кадрами 

У 2020/2021 навчальному році методична робота з педагогічними кадрами в школі планувалась на підставі Законів України «Про освіту »,   «Про повну загальну середню освіту» , «Про загальну середню освіту», державних  програм і рекомендацій Міністерства освіти і науки України , Департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Методична робота в ліцеї була спрямована на вчасне ознайомлення з нормативно-правовими документами, які визначають державну політику в галузі освіти; засвоєння  на практиці інноваційних педагогічних технологій, нових форм організації освітнього процесу; розвиток професійної майстерності кожного педагога, популяризацію досвіду кращих учителів ліцею, підвищення кваліфікації вчителів, що передбачає систематичну колективну та індивідуальну діяльність, яка спрямована на впровадження в практику досягнень науки і професійної майстерності, інноваційних педагогічних технологій, участь у впроваджені інноваційних проектів, передового педагогічного досвіду; залучення до науково-дослідницької та експериментальної роботи вчителів та учнів; апробація навчальних підручників, посібників та програм.

     Робота з педагогічними працівниками щодо підвищення професійної майстерності здійснюється  відповідно до певної структури: 

- індивідуальні, групові, колективні форми роботи; 

- курси, спецкурси підвищення кваліфікації педагогів; 

- участь у конкурсах професійної майстерності; майстер-класах;

- школа молодого спеціаліста, наставництво; 

- самоосвіта та атестація педагогів; 

- вивчення, узагальнення та поширення ППД; 

- публікації власних розробок; 

- участь в створенні проектів.

У 2020/2021 навчальному році педагогічний колектив працював над єдиною педагогічною темою «Сучасні педагогічні технології у навчанні та вихованні школярів - як шлях до якісної освіти та розвитку творчої особистості ХХІ століття », з вересня 2021року планується оновити проблемне питання, про що вже ухвалено на засіданні № 11 від 09.06.2021 року  педагогічної ради.

       Складовими частинами цієї теми були:

в управлінні:

-​оптимізація методичної роботи ліцею;

-​створення оптимальних умов для здійснення педагогічними працівниками результативної самоосвітньої діяльності; 

-​підвищення  рівня підготовки та проведення колективних форм роботи з метою подальшого вдосконалення дидактичної компетентності вчителів;

-​сприяння підвищенню загального рівня ІКТ-компетентності педагогів; активному впровадженню інноваційних технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини та розкриття її інтелектуальних та творчих здібностей;

-​створення умов для педагогів-початківців з метою адаптації до освітнього процесу;

-​розробка ефективної моделі науково-дослідницьких робіт учителів та учнів;

-         створення оптимальних умов для здійснення педагогічними працівниками результативної самоосвітньої діяльності; 

у навчанні:

-​реалізація принципу наступності у розвитку дошкільної, загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти;

-​посилення здоров’язберігаючого аспекту освітнього процесу шляхом активного використання певних технологійі поширення досвіду вчителя –методиста Бойчук О.О, яка підвищує свій професійний рівень по даному питанню та впроваджує у освітній процес;

-​управління результатами та якістю навчання;

-​удосконалення системи роботи з обдарованим учнями;

-​розвиток системи профільного навчання через підготовку дітей до свідомого обрання профілю подальшого навчання, забезпечення диференціації навчання шляхом проведення якісної допрофільної підготовки;

у вихованні:

-​виховання потреби здорового способу життя;

-​педагогічна підтримка духовного та морального зростання школярів;

-​оптимізація співпраці педагогів та батьків ;

-​управління процесом соціалізації учнів;

-​розвиток активної пізнавальної діяльності учнів у позаурочний час;

-​соціальний захист та створення оптимальних умов навчання обдарованої молоді;

-​розвиток елементів державно-громадського управління;

-​орієнтація виховної діяльності ЗЗСО на реалізацію патріотичної складової у відповідності з програмою «Основні          орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України»;

-​оптимізація діяльності щодо попередження правопорушень, негативних проявів у молодіжному середовищі;

-​активізація правового виховання;

-​розвиток фізкультурно-оздоровчого шкільного комплексу.

      Психолого-педагогічні завдання:

-​забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників освітнього процесу;

-​психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу; 

-​оптимізація практичної психолого-педагогічної допомоги батькам;

-​психолого-педагогічна підтримка інтелектуальної, творчої обдарованості.   

     Навчальним закладом забезпечувався доступ до змісту, форм і методів науково-методичного підходу, умов реалізації теми, осмислення очікуваних результатів, виокремлення технологічних процедур. 

     На засіданнях методичної ради розглядалися теоретичні питання, визначались основні аспекти практичної реалізації нововведень, проводився аналіз їх доцільності та результативності, розроблялись методичні рекомендації що використання передового педагогічного досвіду, затверджувались плани роботи методичних об’єднань, творчих та динамічних  груп, викладання факультативів, курсів за вибором, тексти завдань для проведення тематичних і семестрових атестацій. 

     Методичною радою закладу розроблена структура організації методичної роботи, яка забезпечувала підвищення рівня методичної підготовки педагогів, практичне опрацювання методичної теми освітнього закладу.

     Робота з педагогами була організована за визначеною структурою: організація роботи методичної ради ліцею, методичних об’єднань, постійно діючого психолого-педагогічного семінар «Роль батьківського авторитету у вихованні дитини», школи передового педагогічного досвіду, динамічних творчих груп (учителів початкових класів, природничо-математичного та  гуманітарного циклів), школи молодого вчителя.

     Робота  над єдиною проблемою надавала чіткості, цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вчителів, сприяла вибору активних форм методичної роботи, орієнтувала кожного вчителя на більш високий рівень теоретичної підготовки, професійної майстерності. У результаті проведеної роботи педагогічні працівники школи достатньо ознайомлені з сучасними ефективними педагогічними технологіями і успішно використовують їх на практиці. 

     На засіданнях методичної ради обговорювалась участь педагогічного колективу в інноваційних проектах, в професійних конкурсах, узагальнювалися, затверджувались матеріали з досвіду педагогів, які претендували на присвоєння педагогічного звання «старший учитель», обговорювалися і вирішувалися питання освітнього процесу, апробації підручників, використання новітніх технологій, упровадження нового стандарту в початковій школі, впровадження нового стандарту в середній школі, взаємовідвідування заходів, про результати контрольно-аналітичної діяльності, ведення шкільної документації, підготовка до затвердження матеріалів державної підсумкової атестації, участь у конкурсах, вебінарах, виставках.

п/п

Назва МО

Керівник МО

Науково-методична проблема

1.

МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу

Сербенюк М.М.

“Відпрацювання професійних умінь учителів, щодо формування життєвих компетентностей у школярів на основі впровадження нових педагогічних технологій, інноваційних процесів”

2.

МО вчителів природничо-математичного циклу

Андрейчук Ж.В.

“Реалізація потенціалу освітніх технологій і методик для формування основних груп компетентностей учнів”

3.

МО початкових класів

Федорак Г.В.

“Розвиток творчого потенціалу колективу через впровадження педагогічних інновацій  в системі початкової освіти”

4.

МО естетично-розвивального циклу

Залеська К.В.

“Розвиток творчих здібностей та формування пізнавальної активності учнів під час викладання предметів    естетично-розвивального циклу”

5.

МО класних керівників

Шкрібляк Р.В.

“Вибір оптимальних виховних технологій і методик  для створення сприятливих умов щодо різнобічного розвитку учнів”

Вчителі початкової ланки продовжили роботу над впровадженням Державного стандарту початкової освіти і впровадження нових стандартів Нової української школи, накопичували методичний матеріал, проводили майстер – класи , тренінги. Першокласники проходили адаптаційну підготовку до навчання в школі. Вчителі основної школи , які викладають в 5-9 класах, працювали над впровадженням нового державного стандарту базової загальної середньої освіти. Всі питання, пов’язані з новими вимогами в освіті, питання впровадження нових стандартів базової   і повної загальної середньої освіти розглядалися  на шкільних методичних об’єднаннях, нарадах при директорові, педрадах.

Зміст методичної роботи у 2020-2021 н. р. був спрямований на науково – методичне забезпечення освітнього процесу, впровадження нових програм, підручників.

Достатньо зверталось уваги гуманізації освіти, індивідуалізації та диференціації навчання, пошуку ефективних форм, визначення змісту підготовки та розвитку професійної компетентності вчителів.

Сумлінно працював колектив над використанням виховного потенціалу уроків та позакласних заходів, над формуванням громадянської позиції, критичного мислення, політичної зрілості.

Особливої уваги надавалось учням, які виявляють нахил до вивчення окремих предметів: робота факультативів, проведення нестандартних уроків та позашкільних заходів, дослідницька діяльність, участь у предметних олімпіадах.

Протягом минулого навчального року значно зріс рівень педагогічної майстерності вчителів. Система методичної роботи у закладі освіти була спрямована на розвиток творчої особистості учня,  вчителя. Головні зусилля було зосереджено на наданні реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам у підвищенні професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, морально психологічного клімату, який сприяв би пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленні інновацій, забезпеченні оптимальних  умов для підготовки та роботи вчителів в умовах Нової української школи.

Планування методичної роботи включало такі основні напрямки:

функціонування  методичної ради;

робота шкільних методичних об’єднань(ШМО);

створення творчих звітів педагогічних працівників;

організація наукової роботи з учнями.

На протязі минулого навчального року  у закладі працювало 4 шкільні методичні об’єднання вчителів:

- ШМО початкових класів (керівник Федорак Г.В.)

- ШМО суспільно- гуманітарного циклу (керівник Сербенюк М.М.)

- ШМО природничого- математичного циклу (керівник Андрейчук Ж.В.)

- ШМО розвивально- естетичного циклу (керівник Залеська К.В.)

В основі роботи ШМО лежить організація системної роботи зі здібними та обдарованими  дітьми, науково- дослідницька робота вчителів та учнів, підвищення професійної компетентності вчителів  відповідно до кваліфікаційної категорії та вимог НУШ.

Результативною була робота всіх методичних об’єднань. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи з проблем, над якими працюють в міжатестаційний період, зростала їх педагогічна майстерність. Внаслідок чого рівень навчальних досягнень учнів школи за минулий навчальний рік оцінюється хорошими показниками.

Робота з молодими вчителями була спрямована на підвищення рівня їхньої психолого- педагогічної, загально – культурної, фахової й методичної підготовки. Проведено співбесіди з молодими вчителями, організовано взаємовідвідування уроків молодих вчителів та їх наставників.

Учителі ліцею йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається.

За звітний період забезпечено виконання плану курсової підготовки на 100% від запланованої кількості.

Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних працівників закладу, яка здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників  України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010р.№930, зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту від 20.10.2011 р. №1473. Всього в цьому році атестувалося 13 педагогів ліцею. Вчителі вчасно пройшли курси на підвищення кваліфікації, брали активну участь у методичній роботі, поширенні свого ефективного та передового педагогічного досвіду, активізували роботу з учнями, батьками. За рішенням атестаційної комісій І та ІІ рівня при відділі освіти молоді та спорту, культури, туризму Нижньовербізької сільської ради ОТГ було встановлено: 

№ п\п

Прізвище, ім’я по батькові 

Який предмет викладає

Підсумки атестації 

1.

Стефурак Лариса Федорівна

Хімія

Відповідає займаній посаді. Присвоєнокваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»

2.

Шкрібляк Руслана Василівна

Укр.мова та літ.

Відповідає займаній посаді. Присвоєнокваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»

3.

Залеська Катерина Василівна

Українська мова та літерат.Музичне мистец.,мистецтво

Відповідає займаній посаді. Присвоєнокваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»

4.

Стефурак Роман Васильович

Вчитель початкових класів.   Інформ.

Відповідає займаній посаді. Присвоєнокваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»

5.

Угринчук Микола Ігорович

Трудове навчання

Відповідає займаній посаді.

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії»

6.

Павлюк Павло Степанович

Захист України

Відповідає займаній посаді.

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії».

7.

Фартачук Оксана Василівна

Вчитель початкових класів

Відповідає займаній посаді. Присвоєнокваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»

8.

Обрізків Марія Михайлівна

Вчитель початкових класів

Відповідає займаній посаді.

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».

9. 

Томич Катерина Миколаївна

Фізкульт.

Відповідає займаній посаді. Присвоєнокваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»

10.

Жмундуляк Галина Миколаївна

Англ. мова

Відповідає займаній посаді. Присвоєнокваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»

11.

Лаврук Дзвенислава Кузьмівна

Асистент вчителя

Відповідає займаній посаді.Присвоєно 12 тарифний розряд

12.

Яворська Світлана Антонівна

Асистент вчителя

Відповідає займаній посаді. Присвоєно 12 тарифний розряд

13.

Тимофіїв Квітослава Мирославівна

Асистент вчителя

Відповідає займаній посаді. Присвоєно 12 тарифний розряд

Здобувачі освіти ліцею –  учасники всеукраїнських та міжнародних предметних інтерактивних конкурсів: «Соняшник», «Кенгуру», «Колосок», «Олімпус». Педагогічний колектив  активно проводить роботу зі здібними та обдарованими дітьми. Учні  приймають  участь у шкільних та районних олімпіадах з базових дисциплін.

Вивчення результативності роботи методичних об’єднань виявило, що методична робота проводилася на достатньому рівні. Всі методичні підструктури основною метою своєї роботи ставили реалізацію загальношкільної науково- методичної проблеми, з урахуванням методичної підструктури. Річні робочі плани у цьому виконані.

Методичне об’єднання вчителів початкових класів (Керівник Федорак Г.В.) в 2020-2021 н. р. реалізовувало впровадження концепції НУШ, адже в цей рік 3 клас продовжив працювати за новою програмою Р. Шияна, ключовим елементом якої є- педагогічне партнерство між учителями, учнем, батьками, взаємоповага , свобода в формуванні власної думки та вміння приймати рішення, а от з 2021-2022 навчального року перші класи будуть працювати за програмою Савченко.

У 2021-2022 н. р. МО вчителів початкових класів було проведено 4 методичних засідання на яких вчителі обговорювали методичні рекомендації, головні компоненти НУШ.

Аналізуючи роботу вчителів суспільно – гуманітарного циклу, потреба відзначити, що його члени ознайомлені  з досвідом роботи вчителів району та області. На засіданнях цього методичного об’єднання значна увага приділялась вивченню пояснювальних записок до навчальних програм, опрацюванню методичних листів та інших нормативно- правових документів.

Було проведено чотири засідання, які мали різноманітну направленість. 

Методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу  (курівник Андрейчук Ж.В.) спрямовувало свою діяльність на освоєння нового змісту, вивчення нових нормативних документів:  Закону України «Про повну загальну середню освіту», нового Санітарного регламенту та інших, технології і наукових методів викладання предметів. Воно будувалося на таких основних завданнях як розвиток професійної компетентності вчителів, їхня навчальна, пошуково – інформаційна робота, робота по практичному пристосуванню дітей до життя, їхня трудова соціально – побутова  орієнтація у майбутньому. Вчителями цього методичного об’єднання  проводилися відкриті уроки, їх аналіз і самоаналіз, використовувалися інтерактивні методи навчання (учня не навчають, «а учень навчається»).

Протягом всього минулого навчального року шкільне методичне об’єднання естетично- розвивального циклу працювало над методичною проблемою  «Розвиток творчих здібностей та формування пізнавальної активності учнів під час викладання предметів    естетично-розвивального циклу».

У першому семестрі учасники методоб’єднання приділили більше уваги предметам образотворчого мистецтва та трудового навчання, у ІІ семестрі – мистецтва та музичного мистецтва, міжнародному співробітництву, військово – патріотичному вихованню.

Наприкінці І семестру  учні 9-х класів представили свої проекти в започаткованому конкурсі  «У вихорі творчості» з трудового навчання.

На протязі всього минулого року в ліцеї випускались педагогічні бюлетні, проводилися методичні оперативні наради з актуальних питань навчально- виховного процесу (як вчити учнів вчитися, як організувати самостійну роботу учнів з підручником, креативне навчання, адаптивна система навчання, інтегральне вивчення предметів ).

Недоліками в організації методичної роботи є відсутність  технічних засобів навчання, аудіо-відеотехніки  кращих освітянських добірок. Не проводилась робота з розробки нових авторських навчальних програм. На неналежному рівні був представлений ліцей на районних олімпіадах. Не всі методичні об’єднання працювали однаково ефективно. Їх засідання не завжди повною мірою відповідали інтересам і потребам вчителів. На жаль, не всі вчителі ліцею беруть участь у виставці- ярмарку педагогічних ідей і технологій, професійних конкурсах. А тому у 2021-2022 навчальному році більше уваги приділяти роботі методичних об’єднань, творчих груп.

    Система внутрішкільного  планування та контролю забезпечила функціонування усіх напрямків діяльності педагогічного колективу: проведення контрольних зрізів знань із  запланованих  предметів; вивчення стану викладання окремих предметів; проведення атестації педагогічних працівників як методу оцінювання цілісного педагогічного процесу навчального закладу; моніторинг результативності навчальної діяльності учнів; ведення шкільної документації; дотримання норм організації охорони праці та безпеки життєдіяльності, санітарних норм; функціонування шкільної їдальні. Застосовано різні форми контролю. Результати  зафіксовані в книгах контролю адміністрації ліцею, відображені у відповідних наказах та обговорені на нарадах при директорі, заступниках директора, засіданнях МО, індивідуальних бесідах, консультаціях. 

  Важливе місце в системі контролю за станом навчально-виховної роботи посідає контроль за викладанням навчальних предметів,  для проведення якого  адміністрація залучає керівників методичних об’єднань відповідного профілю, досвідчених учителів . Це робиться з метою надання можливої потрібної допомоги вчителеві, обміну досвідом між колегами.

 Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав в цілому задовільний рівень, що може бути пов’язано із дистанційним навчанням. Нерівний доступ дітей до освіти через відсутність або нестачу комп’ютерного обладнання у родинах де 2 і більше дітей, поганий інтернет, психологічні особливості щодо сприйняття інформації дітьми різного віку та інші фактори вплинули на рівень знань, про що свідчать результати моніторингів.

Результати моніторингів проаналізовано на  засіданнях  методичних об’єднань, надано рекомендації вчителям щодо вибору оптимальних шляхів підвищення рівня навченості учнів. 

Організація  харчування.

Одним із чинників , що впливають на стан здоров’я дітей є харчування. Організація харчування спрямована на забезпечення повноцінного збалансованого харчування учнів, регламентується законом України «Про освіту», «Інструкцією  харчування дітей (зі змінами),затверджену МОН України, Міністерством охорони здоров’я України 26.02.2013 № 202/165.

   З  вересня 2020 р.  було організоване безкоштовне гаряче харчування за рахунок  коштів  місцевого бюджету учнів пільгових категорій усіх класів: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами (інклюзивне навчання), дітей, які мають статус чорнобильця,  учнів 1-4 класів з малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО, дітей, переселених з зони АТО, дітей - інвалідів дитинства,  дітей-інвалідів , дітей, звільнених від оплати за заявою батьків на підставі рішення виконавчого комітету  Нижньовербізької сільської ради.   Загальний контроль за організацією харчування здійснювали директор, медична сестра; класні керівники щоденно слідкують й організовують харчування учнів свого класу, в кінці місяця оформлюють відповідно до вимог звіт про харчування учнів. У  ліцеї здійснюється належний контроль за закладкою продуктів, за роботою персоналу харчоблоку, додержанням санітарно-гігієнічних умов під час приготування  та роздачі їжі.

  Харчоблок та їдальня  розміщені на першому поверсі ліцею. У приміщенні   150 посадочних місць. Харчоблок  обладнаний 2 побутовими холодильниками(один придбано цього року), електричною м′ясорубкою, електричними плитами, електричним бойлером, витяжкою. Санітарний стан харчоблоку, їдальні та допоміжних приміщень  відповідає санітарно – гігієнічним вимогам.

  Приміщення харчоблоку  та їдальні щоденно прибираються, раз на тиждень робиться генеральне прибирання з миючими засобами, які внесені до єдиного реєстру МОЗ України та мають позитивний висновок Державної санітарно – епідеміологічної експертизи МОЗ України.

  Харчоблок використовується раціонально. Кухонний посуд та інвентар зберігається в  спеціально відведених місцях, промаркований, використовується за призначенням.

Документацію з організації харчування ведуть медична сестра, соціальний  педагог. Книги, журнали заповнюються своєчасно та охайно.

  Зберігання продуктів харчування відповідає встановленим вимогам. Усі продукти, які постачаються на склад, приймаються в присутності медсестри. Кухар чітко дотримується терміну реалізації продуктів.

 У закладі освіти  діти забезпечені питною водою за індивідуальною потребою.

Є необхідність у глибинній скважині, оскільки аналізи води за останні роки завжди неє добрими.

Медичне обслуговування. 

На виконання Закону України «Про освіту», наказу МОЗ України та МОН України від 30.08.2005 року № 432/496. «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей в навчальному закладі»  школа забезпечена 0,75 ставки медичної сестри. На цій посаді працює медична сестра  О.В.Ющак Медичний персонал дотримується порядку обслуговування дітей шкільного віку.  

У ліцеї створені задовільні умови для проведення медичної,  оздоровчо-профілактичної роботи. У медичному кабінеті зроблено ремонт. Приміщення обладнано меблями: шафою для медичних препаратів, ростоміром, вагою, кушеткою. Упорядковано амбулаторні картки учнів. Придбано холодильник для лікарських препаратів.

   Щорічно у вересні медсестра оглядає дітей, вивчає медичні картки та проводить розподіл дітей  за фізкультурними групами та групами здоров’я.

  За результатами медичного огляду учнів складені «Листки здоров’я».

  Активізувалась робота з  учнями щодо навичок особистої  та загальної гігієни, загальної санітарно – просвітницької діяльності серед учнів та батьків.

  Забезпечення адміністративного контролю за медичним обслуговуванням учнів здійснює директор. Матеріали узагальнюються актами, довідками, наказами та заслуховуються на нарадах.

Гурткова робота.

Протягом року  працювали такі гуртки:

- Хоровий старших класів ;

- вокальний ансамбль молодших класів;

- вокальний ансамбль старших класів;

- танцювальний молодших класів;

- танцювальний старших класів

- Юний захисник України

- Інформаційних технологій

- Юний стрілець

- Юні козаки

- Краєзнавець

- Доброчинець

- Пролісок

- Основи медичних знань.

Результатом діяльності гуртків є призові  місця в  спортивних і туристичних змаганнях, різноманітних конкурсах і виставках.

Танцювальні колективи під керівництвом М.Р.Марук зайняли багато нагород у результаті участі у багатьох конкурсах: 

- 1 місце за участь у дистанційному конкурсі «Самоцвіти».

- 1 місце у конкурсі «Школа має таланти» університет Короля Данила, місто Івано-Франківськ

- Найкращий хореографічний колектив України Фінальний фестиваль-конкурс 1місце місто Яремче;

- 2 місце обланого конкурсу хореографічних колективів серед здобувачів освіти ЗЗСО і позашкільної освіти;

- 1 місце, 2 місце на Міжнародному конкурсі -фестивалі «Зірка -фест», який відбувся 19-20 червня.

 Система методичної роботи в ліцеї спрямована на формування професійної педагогічної культури вчителів, готовності до творчості, самовдосконалення, продумування нових педагогічних ідей, технологій, узагальнення та поширення перспективного педагогічного досвіду. Належна увага була приділена розвитку  інтелектуальних, творчих  здібностей школярів в урочний та позаурочний час:

- поповнено методико - теоретичну базу по роботі з обдарованими дітьми  (періодика, Інтернет-ресурси, психологічна література);

- проведено психолого-педагогічне тестування «Виявлення   здібностей  учнів»;

- розроблені рекомендації щодо роботи з обдарованими дітьми для вчителів і батьків;

- проаналізовані результати  олімпіад та конкурсів. Через загострення пандемії у 2020-2021 року навчання багато часу проводилося дистанційно. 

  За результатами навчального року найкращі  отримали дипломи, грамоти, похвальні листи.Випускниця 11 класу отримала свідоцство з відзнакою «За високі досягнення у навчанні » і золоту медаль.

 Пропозиції щодо підготовки учнів до олімпіад та конкурсів:

1. Систематизувати роботу вчителів з обдарованими і здібними дітьми протягом року.

2. Налагодити співпрацю початкової та середньої школи у напрямку інтелектуального розвитку учнів.

3. Зосередити увагу на якість підготовки до предметних олімпіад з  української мови, математики, інформатики, трудового навчання.

4. Постійно сприяти підвищенню професійної майстерності, удосконаленню творчого потенціалу вчителів.  

  У минулому навчальному році  педагогічний колектив працював над науково-методичною проблемою  «Сучасні педагогічні технології у навчанні та вихованні школярів-як шлях до якісної освіти та розвитку творчої особистості 21 століття». Але ,щоб ця проблема виконувалася необхідно тримати на контролі стан здоров’я учнів.

 До роботи над  цим питанням нас спонукали дані про здоров’я учнів.   За результатами медичного огляду у 2020році 39 школярам (12 %) рекомендовано  займатися  в підготовчій групі, 314 (87,7 %) – в  основній, 1 учневі (0,3 %) рекомендована  спеціальна група. Хвороби зору характерні для  3 % учнів,  дихальних шляхів – 4 %, опорно-рухової системи – 1%, деформації грудної клітки – 3,6 %,  серцево-судинні та інших систем організму – 4%.

 Моніторинг стану  емоційного здоров’я  учнів 1-4 класів  показав, що  для    майже  19 %  характерним  є  підвищений рівень тривожності. У 5-11 класах цей показник становить  близько 21 %. Це  не є позитивним чинником, адже саме  врівноваженість із зовнішнім середовищем забезпечує своєчасність росту і розвитку організму, можливість відвідувати школу й оволодівати знаннями та навичками, відповідними до віку, без ознак дезадаптації.

    Враховуючи незадовільний стан здоров’я учнів,  колектив  працював  над вирішенням таких завдань:

- формування здоров’язбережувальної  компетентності учнів;

- забезпечення  сприятливих для здоров’я  учнів умов  навчання;

- забезпечення  необхідної  рухової активності в режимі дня учня;

- забезпечення  емоційного благополуччя;

- формування дієвої мотивації на ведення  здорового способу життя.    

 З метою виконання поставлених завдань:

 1.Ефективно  використовується навчальний  план  з метою забезпечення оптимального вивчення предметів здоров’язберігаючого змісту  та отримання учнями корисної інформації  здоров’язберігаючого характеру на уроках біології,  екології,  хімії,   правознавства,  географії.

2. Активізовано позаурочні форми   залучення школярів до занять фізичною культурою: 

 - фізкультурно-оздоровчі заняття в режимі дня;

 - заняття у спортивних гуртках;

   - змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч»;

 - спортивні змагання з видів спорту навчальної програми;

 - товариські  зустрічі з видів навчальної програми.

3. Проводиться  туристсько-краєзнавча робота: 

  - організація туристичних  походів, при сприятливих умовах.

4. Ведеться робота з попередження шкідливих звичок:

  - перегляд тематичних фільмів, вистав;

  - тематичні години класного керівника;

  - тематичні тренінги;

  - тематичні  загальношкільні заходи.

1. Здійснюються  заходи  з формування емоційного благополуччя:

   - моніторинг  емоційного  здоров’я;

   - корекція та розвиток  емоційного  здоров’я;

   - консультування батьків щодо зміцнення емоційного  здоров’я дітей.

Цій проблемі була підпорядкована робота шкільних методичних об’єднань і кожного педагога зокрема.     

   

Розвиток учнівського самоврядування.

Показником якісної роботи закладу є висвітлення всіх досягнень та здобутків учнів та закладу в цілому на сторінках у Фейсбуці та на власному шкільному сайті.

     Продовжуючи хороші традиції учнівського самоврядування в Нижньовербізькому ліцеї,  в 2020-2021 н.р. робота  учнівського самоврядування базувалася  на принципах:

​самостійності  при вирішенні питань у рамках своїх повноважень, що закріплені у Статуті ліцею та Статуті учнівського самоврядування;

​відповідальності органів самоврядування перед своїми друзями, педагогами, батьками;

​різноманітності  форм організації учнівського самоврядування;

​взаємоз’язку між різними рівнями учнівського самоврядування;

​відкритості та прозорості  діяльності в усіх сферах самоврядування;

​системності планування та реалізації намічених програм та  проектів;

​консультативно-педагогічної підтримки дорослими координаторами.

Серед основних напрямів діяльності органів учнівського самоврядування  найважливішим було:

​якнайширше залучення учнів до активної участі в житті ліцею;

​розкриття, самовдосконалення та самореалізація особистості; її моральний та духовний ріст;

​захист прав та інтересів членів свого колективу;

​організація життя та діяльності свого колективу.

  З ініціативи лідерів учнівського самоврядування проведено:

-​квест «Сучасний вчитель»;

-​лінійку «Пам’яті жертв 1941-45 рр.»;

-​заходи до Дня Соборності;

-​марафон «День Героїв Небесної Сотні»;

  Виховна робота .

Виховна діяльність педагогічного колективу ліцею у 2020-2021 навчальному році була спрямована на реалізацію проблемного питання школи “Спільна робота педагогічного колективу, батьків, громадськості села з питань формування свідомого громадянина, його ціннісного ставлення до держави і суспільства; до себе, родини, сім’ї;  культури і мистецтва, праці і природи”.

 Метою виховної роботи в освітньому закладі  є   формування в  учнів стійкої мотивації на  ведення здорового способу життя, створення  такого духовного й морального клімату, який сприяє  розвитку особистості учня, його здібностей та загальної культури.

Впродовж  2020-2021 н.р. виховну роботу у Нижньовербізькому ліцею було спрямовано на виконання Законів України «Про освіту»,   «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту»,  «Конвенції про права дитини», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді , програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», річного плану роботи ліцею на 2020-2021навчальний рік.

    Виховна робота проводилась за такими напрямами:

-​ціннісне ставлення до праці;

-​ціннісне ставлення до природи;

-​ціннісне ставлення до культури і мистецтва;

-       військово – патріотичне виховання.

ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

-​ціннісне ставлення до себе;

-​ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;​

Компонентами системи виховної роботи є: учнівське самоврядування;методичне об’єднання класних керівників;профілактика правопорушень серед неповнолітніх;гурткова робота;робота з батьками; позакласна робота; робота практичного психолога

        Всі вищезазначені напрямки виховної роботи щільно взаємопов’язані між собою та виконувалися згідно із планом виховної роботи навчального закладу, планами роботи класних керівників, психолога, шкільної бібліотеки, гуртків, спортивних секцій тощо. Основні напрями роботи враховувались як при проведенні загальношкільних заходів, так і при проведенні індивідуальної роботи з учнями. (Додаток: «Ціннісні ставлення…»)

Виховна робота була спрямована на:

- формування національної свідомості та патріотизму в дітей та учнівської молоді;

- духовний розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій, етики, культури, прав і обов’язків громадянина України, утвердження почуттів причетності до кращих надбань світової цивілізації;

- ознайомлення та вивчення звичаїв, обрядів, традицій українського народу;

- формування в учнів навичок культури здоров’я, безпечної поведінки;

- підвищення рівня інформованості учнів (вихованців) з питань профілактики тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії, профілактики ВІЛ/ СНІДу;

- профілактику поширення ксенофобських і расистських проявів серед дітей і учнівської молоді; випадків фізичного і психічного насильства;

- попередження торгівлі людьми, всіх форм експлуатації, втягнення у злочинну діяльність;

- подолання злочинності та правопорушень серед неповнолітніх.

Протягом навчального року питання виховної роботи розглядались на нарадах при директорові: «Підсумки проведення літнього оздоровлення учнів», «Контроль соціально – психологічної служби за відвідуванням учнями школи», «Пропаганда здорового способу життя серед учнів ліцею », «Про стан роботи щодо профілактики правопорушень серед учнів ліцею», «Стан роботи з учнями, схильними до правопорушень, неблагополучними сім’ями. Соціальний захист дітей пільгового контингенту», «Зайнятість учнів у вечірній час», «Організація літнього оздоровлення», засіданнях методичного об’єднання класних керівників.

У ліцеї велася активна робота щодо подолання злочинності серед неповнолітніх та організації профілактичної роботи. Протягом  навчального року згідно з річним планом роботи  відбулося чотири засідання ради з профілактики правопорушень, на яких розглядалися питання:  Проведення аналізу психолого-педагогічної діагностики,  спрямованої на виявлення учнів, схильних до правопорушень.  Залучення учнів  до позакласної роботи, занять у гуртках. Підсумок роботи ради за рік. Перспективне планування.  Звіти класних керівників 1-11класів про індивідуальну роботу щодо запобіганням правопорушенням.  Розгляд конкретних правопорушень.  Адаптація в навчально-виховний процес п’ятикласників.  Профілактична робота з учнями, які часто запізнюються на уроки.  Розгляд питання про систематичне пропущення уроків Максимчука М. , учня 9 класу, Марусяка І.,Кривоносюка М учнів 8А класу.  Завдяки працівнику соціальної служби сільської ради Фіцак Інни  діти з кризової сім'ї Марусяків вилучені з сім'ї(4 дітейшкільного віку і 1 дошкільня) і перебувають у інтернаті, де за ними є повноцінний догляд.

Організація роботи щодо охорони праці, профілактичної роботи щодо запобігання всім випадкам травматизму.

Створення безпечного середовища під час освітнього процесу – одне з пріоритетних завдань адміністрації та всього колективу школи. З метою запобігання випадків дитячого травматизму у навчальному закладі спланована робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу. Розроблена програма вступного інструктажу, який проводиться перед початком навчальних занять один раз на рік. Забезпечується проведення первинного, позапланового, цільового інструктажів відповідно до нормативних вимог Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 №1669.

Згідно з планом роботи ліцею, з метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства у Нижньовербізькому ліцеї упродовж 2020-2021 навчального року проводилася профілактична робота з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей. Поновлено тематичні куточки з безпечної поведінки дітей у різних ситуаціях, оновлено плани-схеми безпечного руху дітей до закладів освіти, розроблено плани-графіки чергування адміністрації та педагогічних працівників на травмонебезпечних ділянках (сходи, вестибюль, їдальня тощо).

У 1-9-х класах відповідно до Освітньої програми ліцеювикладається предмет «Основи здоров’я». Систематично проводяться поточні бесіди з учнями ліцею  із запобігання всім видам дитячого травматизму (у зв`язку з нещасними випадками, перед походами та екскурсійними поїздками, перед проведенням масових заходів, напередодні свят та канікул тощо), розповсюджуються пам’ятки для учнів та батьків напередодні свят та канікул, проводяться тематичні диктанти, творчі роботи та тестування серед учнів школи щодо профілактичної роботи. З педагогічним колективом відпрацьовано алгоритм дій у випадку травматизму під час освітнього процесу та в позаурочний час. Питання запобігання травматизму обговорюються на нарадах при директорові, засіданнях ШМО класних керівників, батьківських зборах. До профілактичної роботи залучаються представники батьківської громадськості, які є фахівцями в даній галузі. 

Щорічно відповідно до плану роботи у вересні проходить місячник «Увага, діти на дорозі!», в рамках якого проведено різноманітні виховні заходи: гра - подорож «Країна дорожніх знаків», конкурс лепбуків «Безпека – це життя», виховні години з переглядом відеофільму «Правила дорожнього руху», складання маршрутних листів «Дім - школа». Для поповнення наочності у навчальних кабінетах поновлені інформаційні матеріали із запобігання всім випадкам дитячого травматизму. Поновлено схеми евакуації учнів зі школи та схему «Безпечна дорога до освітнього закладу».

На офіційному сайті ліцею наявний розділ «Запобігання травматизму», де можна знайти  корисний інформаційний матеріал, пам’ятки, різноманітні поради, презентації та флеш-ігри. Створено медіатеку з питань профілактики травматизму. 

Серед учнів  та їх батьків проводилася роз’яснювальна робота щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхів запобігання сонячних та теплових ударів, дотримання правил поведінки на воді, забезпечення необхідного для здоров’я дитини водного балансу, дотримання правил дорожнього руху, правил поведінки під час ожеледиці тощо. На сайті  є розділ з інформацією про правила поведінки в різних ситуаціях.

З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по освітньому закладі учнів старших класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

 - класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час чергування ;

 - класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у ліцеї,виховувати повагу до чергового учня та вчителя.

Становлення гармонійно розвиненої особистості неможливе без фізичного виховання. Тому цій роботі приділяється значна увага. В ліцеї проводилися змагання і турніри з футболу ,тенісу, волейболу. Обмеження почалися у період локдауну.У закладі проводяться загальношкільні заходи на правовиховну тематику. Під час «Тижня правової освіти» класні керівники спільно з учителем правознавства, учнями готують виховні години у вигляді «круглих столів», брейн-ринги, усні журнали на теми «Конвенція прав дитини – міжнародний документ для твоїх ровесників у світі», «Жити за законами держави», «Права і обов’язки громадян України», проводяться конкурси малюнків, стіннівок «Ми – майбутнє України», «Наші права та обов’язки». Крім того, проводяться бесіди з учнями, класні години на правову тематику. Мета таких заходів – ознайомити учнів з усіма правами та обов’язками, з основами правомірної поведінки, розкрити причини можливих правопорушень та їх наслідки, розвивати в дітей почуття відповідальності за свої вчинки.

Правоосвітня робота охоплює як учнів, так і їхніх батьків, а також учителів. З метою підвищення рівня правових знань батьків, учителів, учнів проводяться бесіди, лекції, анкетування. У рамках тижня у ліцеї  проходять тематичні уроки «Права і свободи людини», «Що таке правова держава», «Що таке право власності», «Кращий правозахисник школи»; тематичні лінійки, виховні години, бесіди з учнями «Правова культура учнів», «Правопорушення і кримінальна відповідальність учнів», «Діти теж мають права», «Твої права і обов’язки»,усні журнали, години спілкування, лекції, «Я маю право», «Конституція – основний Закон Держави», «Конвенція ООН про права дитини», «Захист прав дітей у нашій державі», «Права і обов’язки дитини», «Правила і закони в суспільстві і твоєму житті», «Конституційні обов’язки громадян України».

Постійно проводяться тематичні лінійки, тренінги, виховні години, виставки книг, плакатів на правову тематику «Права людини і громадянина», «Знай свої права, дитино», «Права і обов’язки дітей»; конкурси, вікторини «Кращий правознавець школи», «Права людини: моя власна думка»; брейн-ринг «Закони в житті твоєї сім’ї»; правознавчі турніри «Шляхами права», «Правова культура учнів». Учні охоплені заняттями в шкільних гуртках і секціях за інтересами, а по класах - постійними і тимчасовими дорученнями.

Робота з батьками .

Приділялася значна увага роботі з батьками, і це проявлялося в проведенні батьківських зборів, загальношкільних свят за участю батьків, індивідуальних зустрічах класних керівників та вчителів-предметників з батьками учнів. У ліцеї два рази в рік  проводилися загальношкільні батьківські збори, продовженням яких стали батьківські збори у класах. Планово розглядалися питання успішності та стан відвідування учнями ліцею, організація гарячого харчування, організація підвозу до ЗЗСО,  план роботи на осінні, зимові та весняні канікули,організація навчальної практики та екскурсій, питання літнього оздоровлення учнів, а також роль родинно- сімейного виховання у сприянні психологічному здоров`ю дитини. Неодноразово до проведення позакласних заходів та екскурсій залучалися батьки учнів. За потреби, класні батьківські збори скликаються на розсуд класного керівника, крім планових один раз на семестр. Планово розглядаються питання навчальної успішності учнів, профілактики жорстокості та насильства, вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів серед учнівської молоді; запобігання дитячому травматизму; організації екскурсій в канікулярний час, порядок використання учнями мобільних телефонів , запобігання дитячому травматизму, дотримання єдиних вимог стосовно поведінки учнів у школі, шкільної форми, підвозу учнів, харчування, літнього оздоровлення та ін. 

Одним із напрямків виховної роботи є оздоровлення дітей влітку, організація їх дозвілля та відпочинку. Задля цього було проведено роз’яснювальну роботу серед батьків та опікунів учнів. Як наслідок,   діти-сироти,  із малозабезпечених сімей, інваліди та інші пільгові категорії мали змогу відпочити у пришкільній відпочинковій зміні. Вчителі, які працювали , змогли організувати змістовний відпочинок для дітей, проводячи різноманітні екскурсії, виховні заходи, змагання, конкурси, походи .

   Виходячи з вищесказаного можна зазначити, що виховна діяльність у ліцеї поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам.

      У цьому навчальному році, продовжуючи роботу над реалізацією вище зазначених завдань виховної роботи, рекомендується:

1. Педагогу – організатору активізувати роботу шкільного учнівського самоврядування.

2. Практичному психологу проводити діагностику ціннісних орієнтирів та рівня вихованості учнів і доводити її результати до відома класних керівників.

3. Вчителям початкових класів та класним керівникам 5-11 кл.

- творчо підходити до планування своєї роботи, працювати над підвищенням      свого методичного рівня, активніше вивчати теоретичні питання стосовно проблем сучасного виховання та застосовувати їх на практиці;

- працювати над створенням умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів;

- підвищувати рівень вихованості, громадської активності учнів;

- виявляти та залучати найбільш результативні форми і методи виховання;

- звертати увагу на пропуски уроків учнями без поважних причин і порушення дисципліни, своєчасно доводити відповідну інформацію до дирекції .

- активізувати та удосконалювати роботу з батьками, залучати батьків до позакласної роботи ліцею. 

Організація освітнього процесу.

Директором  та педагогічним колективом освітнього закладурозроблено Стратегію розвитку Нижньовербізького ліцею, яка є  нормативно управлінським документом, що характеризує основні напрямки розвитку ліцею упродовж найближчих п’яти років і одночасно є практичним керівництвом для системної роботи колективу, спрямованої на досягнення в  2020-2021 навчальному році передбачуваних цілей та завдань розвитку. 

   Освітня робота  Нижньовербізького ліцею була організована згідно з річним планом роботи закладу на 2020-2021 н.р.

    Робочий навчальний план закладу на  2020-2021навчальний рік  було складено згідно з рекомендаціями листа МОН України від «Про структуру навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів», листа Департаменту освіти та науки:

•​для 1,2 класу – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти І ступеня, розроблена під керівництвом Шияна Р.Б., затвердженою Колегією  МОН від 22.02.2018р. наказ МОН України від 21.03.2018р. №268;

•​для 3, 4 класів – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженою наказом МОН від 20.04.2018 № 407 (Додаток 1);

•​для 5 - 9 класів – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (базова середня освіта), затвердженою наказом МОН від 20.04.2018 № 405 (Додаток 10 -5,6 клас. Додаток 12 – 7,8,9 клас);

•​для 10,11 класу – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня (профільна середня освіта), затвердженою наказом МОН від 20.04.2018 № 406 (Додаток 2)

Робочий навчальний план включав інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на поглиблене вивчення предметів,   на предмети та курси за вибором, факультативи. Предмети інваріантної та варіативної складової робочого навчального плану викладалися за державними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання   в загальноосвітніх  навчальних закладах у навчальному році.

    Під час перевірки виконання освітніх програм були проведені співбесіди з учителями, перевірено ведення класних журналів, оформлені підсумкові звіти.

    Результати перевірки показали, що виконання навчальних програм в 1-11-х класах у межах часу, відведеного робочим навчальним планом закладу освіти на навчальний рік на вивчення предметів (кількість годин за програмою та фактична кількість використаних годин) практично співпадає. Адміністрація  проводила педагогічні спостереження за якістю викладання з наступним проведенням аналізу відвіданих уроків та висновками, побажаннями    й рекомендаціями.

Діяльність психологічної служби.

 У ліцеї діє психолого- педагогічний семінар з питань психологічного вивчення учнів. Практичним психологом Ткачук Г.І. та соціальним педагогом Коломийчук М.В. проводиться велика робота як з учительським колективом так і з учнями, де вони показують свою творчість, вміння працювати з учнівськими колективами.

В 2020-2021 н.р. діяльність психологічної служби  була спрямована на сприяння повноцінного особистісного і інтелектуального  розвитку дітей на кожному віковому етапі. Це передбачало створення умов для успішної соціалізації та адаптації дитини, як процесу набуття нею соціально-психологічного статусу, формування і ствердження її як особистості, входження в активне громадське життя. Тож  природно, що діяльність була спрямована на оптимізацію навчально-виховного процесу та розвитку особистісної зрілості й соціальної компетентності дітей та підлітків. Серед основних напрямків роботи можна виділити:

• превентивне виховання, метою якого є формування в учнів орієнтації на здоровий спосіб життя  та захист психічного допомога дітям в періоди адаптації; 

• допомога підліткам у кризових ситуаціях;

• здоров’я; 

• робота з дітьми «групи ризику», профілактика адиктивної поведінки (алкоголізму, наркоманії, СНІДу і злочинності серед неповнолітніх; 

• робота з обдарованими дітьми; 

• профорієнтаційна робота та психологічна підтримка учнів в екзаменаційний період та в період підготовки до ЗНО.

Здійснення психологічної допомоги учням, вчителям, батькам у виявленні та ліквідації конфліктних ситуацій  між усіма учасниками освітнього  процесу.

Проводилась просвітницька робота:

а) серед вчителів:

«Адаптація учнів під час переходу до нового класу, ліцею» - тренінгове заняття;

«Як стати  компетентним учителем»;

- «Вчитель – моє покликання»-   тренінгове заняття;

«Як зберегти психічне здоров’я»  - психологічні поради вчителям.

б)серед батьків:

«Психологічна допомога підліткам та їхнім батькам у період підготовки до іспитів»;

-«Чи знаєте ви свою дитину;

«Як підтримати дитину в період адаптації»;

«Темперамент дитини та особливості поведінки» та інші.

У  2020-2021 н.р. психологічна служба працювала над проблемним питанням «Психологія вирішення педагогічних конфліктів».
Виходячи з проблемного питання навчального закладу  психолог провела наступні роботи:

- Діагностика та диференціація індивідуальних психолого-фізіологічних особливостей дітей з особливими потребами.

- Вироблення системи взаємодії педагогів, медпрацівників, психологів, батьків.

- Психокорекційні методи роботи з дітьми з особливими потребами.

- Фізіологічні, психологічні особливості вихованців молодшого, середнього та підліткового періоду.

- Діти з агресивною, тривожною, конфліктною поведінкою. Способи корекції їх поведінки.

- Пізнавальна сфера психіки дітей з особливими потребами: відчуття, сприймання, уявлення, мислення, пам’ять, увага.

- Рухливі, дидактичні, розвивальні ігри як засіб активізації пізнавальних процесів учнів.

Проблемне питання психолога на 2020-2021 н.р.:« Створення максимально сприятливих умов для розвитку особистості кожної дитини, її життєтворчих компетенцій у відповідності зі своїми природними здібностями та можливостями»
Завдання:
1. Сприяння повноцінному розвитку особистості учнів на кожному віковому етапі, створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку;
2. Забезпеченні індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення;
3. Профілактика і корекція відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку учнів.

4. Психологічна просвіта всіх учасників освітнього процесу.  

5. Психологічний супровід процесу пристосування першокласників до шкільного життя.

6. Психологічний супровід процесу адаптації п’ятикласників до навчання в старшій школі.

7. Створення умов для подальшого розвитку здібностей обдарованих учнів.

8. Психологічне і соціально-педагогічне забезпечення та супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми поттребами, консультативна і просвітницька робота з батьками.

9. Допомога членам педагогічного колективу оволодіти компетентнісним підходом, допомогти педагогам в організації навчально-виховної роботи, психологічна підтримка вчителів.

10. Підвищення власної кваліфікації, методична робота.

11. Забезпечення захисту прав і свобод дітей, створення безпечного середовища (запобігання насильству в учнівському колективі та домашньому насильству).

12. Посилення профілактичної роботи щодо протидії та попередження боулінгу в учнівському середовищі..                                                       
Робота з виконання поставлених завдань базується на нормативно-правовій основі: Закон України «Про освіту», Закон України «Про загальну середню освіту», Положення про психологічну службу системи освіти України, Концепція розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року, лист Міністерства освіти і науки України «Про діяльність психологічної служби у 2019/2020 навчальному році», Етичний кодекс практичного психолога та ін.

Робота шкільної бібліотеки 

Робота шкільної бібліотеки у 2020-2021 навчальному році  була спрямована на підвищення інформаційної, освітньої,  пізнавальної культури учасників  освітнього процесу.

 Робота  проводилась  відповідно до річного плану.

 Загальна кількість бібліотечного фонду складає  21068примірники:

 Навчальний процес був повністю забезпечений необхідними підручниками та методичними матеріалами.

 Крім підручників, бібліотека забезпечувала учнів програмовою літературою та літературою для позакласного читання, а також літературою для тематичних переглядів, рефератів, доповідей.

 Своєчасно було проведено реєстрацію читацьких формулярів, складено списки боржників по класах, здійснено роботу по заборгованості (перегляд формулярів читачів, оповіщення боржників, відмітка про дату нагадування).

При видачі літератури проводились індивідуальні бесіди про прочитане, надавались рекомендації  по керівництву самостійним читанням, досліджувався читацький інтерес.

 Регулярно проводилися технічне опрацювання нових книг, підручників, періодичних видань (штемпелювання) та групове оброблення підручників із записом до інвентарної та сумарної книг.

 Систематично проводилась консультаційна робота для учнів і вчителів щодо підготовки і проведення шкільних олімпіад, предметних тижнів, творчих робіт.

 Традиційно протягом року проводились «Всеукраїнський місячник шкільних  бібліотек», «Тиждень дитячої книги» в рамках яких використовувалися різноманітні форми роботи: зустрічі з письменниками і поетами, бібліографічні огляди, інформаційні дні, вікторини, конкурси, ігри, бесіди, консультації.

Постійно оформлюються і діють тематичні, художньо-ілюстративні виставки, полиці: «Література рідного краю»,  «Слово рідне, мово рідна», «Наодинці з Кобзарем», «Звичаї – скарб  українського народу», «Хочу все знати» та ін.

 Протягом року приділялась велика увага вихованню  в учнів бережливого ставлення до навчальної книги та до книги взагалі.

З метою бережливого ставлення до книги використовувалися різні форми і методи роботи: рейди-перевірки стану підручників по класах, здійснювалась наочна популяризація бібліотечно - бібліографічних знань, класні години, бібліотечні уроки. 

Проведені такі заходи :

До Всесвітнього Дня бібліотеки: 

Свято читача «В гості до книжок», книжкова виставка «Моя земля-земля моїх батьків», бібліотечний урок «У нас в гостях герої книг».

До Міжнародного місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека-стратегічний партнер освіти»:

Книжкові виставки: 

«На допомогу вчителю», «На допомогу класному керівнику», «Син свого народу» (Т.Г.Шевченко), «Навіки в пам’яті народній» (До дня визволення України), «Сучасні шкільні технології» ,«Виховання особистості».

Акції «Книга в подарунок», Рух обміну книгою «Поличка мігруючої книги».

Конкурси «Моє перше книговидання», «Відгук на кращу дитячу прозу»,

Екскурсії до бібліотеки «Рада знайомству, мій юний читачу!»

Виховний захід «Ключ від бібліотеки» (посвята в читачі учнів перших класів).

Бесіди на тему:»Правила користування бібліотекою» :«18 аргументів на користь читання книг» та інші цікаві теми.

До проведення Тижня дитячого читання у 2020/2021 н. р.«Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина!»:

Екскурсії бібліотекою «Зустрічі у книжковому містечку», Акція : «Подаруй бібліотеці книгу», Конкурс «Найкращий читач бібліотеки. Книжково-ілюстраційна виставка «Моє життя – прекрасна казка»., Книжкова виставка «Скринька казок».

До святкових дат та урочистих подій були організовані протягом навчального року виставки: «Колядують зорі на Різдво Христове», «Соборність України - понад усе!», «Де любов, там є життя», «Краще сміятися, ніж плакати», «Книга для дітей, як волога для полів», «Книги-діти розуму», «Ті дні у пам’яті народній»«Моя земля-земля моїх батьків» та інші. 

Усього було протягом навчального року оформлено 30 яскравих книжково-ілюстративних виставок.

Бібліотека готувала різноманітні бібліографічні довідки, вела їх облік. Діяльність шкільної бібліотеки у 2020-2021 навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

Особлива увага приділялася широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

Отримуючи нову літературу, бібліотекар, Світлана Антонівна та учні  готували «Інформаційний бюлетень новинок», «Зустріч з новими книгами», організовував відкриті перегляди літератури та періодики «Зупинись на хвилинку – подивись на новинки», «Подружись із «Барвінком» та «Колоском».

На бібліотечно-бібліографічних уроках діти вчились користуватися книгою і опановували навички спілкування. Проводились бесіди з таких тем: «Виникнення писемності», «Культура поведінки читача», «Книги – морська глибина».

Один раз на місяць у читальному залі бібліотеки проводились інформаційні дні. Цього дня діяли книжкові виставки, були розкладені добірки статей, журналів, газет, а також усе нове і цікаве, що надійшло до бібліотеки школи за місяць.

Інформаційна робота серед педагогічного колективу включала також виступи на педрадах та методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю.

Бібліотека здійснювала також інформаційне забезпечення методичної проблеми, над вирішенням якої працював педагогічний колектив школи: «Рівний доступ до якісної освіти, розвиток інноваційного потенціалу особистості, формування життєвих компетенцій учнів».

Є багато форм і методів виховання культурної людини, прищеплення любові до книги і одним із них – прищеплення школярам навичок бібліотечно-бібліографічної грамотності.

Навчально-тематичні плани для учнів 1-4-х, 5-9-х та 10-11-х класів, складені у бібліотеці, допомагали проводити систематичні заняття з виховання культури читання школярів.

Вчителі – предметники, вихователі включали теми до своїх планів роботи. Для проведення бібліотечних занять використовувалися уроки позакласного читання та години, відведені для позакласної роботи.

У популяризації основ бібліотечно-бібліографічних знань використовувалися найрізноманітніші методи: бесіди, лекції, практичні заняття, повідомлення учнів, різні види змагань, конкурсів.

Особливо складно прищеплювати школярам навички користування довідковою літературою. Тому вчителі - предметники активно сприяли формуванню цих навичок: завдання з будь-якого предмета подавались так, що учні були змушені звертатися до словників і довідників. Пробудженню інтересу до довідкової та науково-популярної літератури сприяло використання таких форм позакласної роботи, як олімпіади, тематичні вечори.

Перед бібліотекою, вчителями, вихователями було поставлено спільне завдання: навчити учнів уміло використовувати найрізноманітніші джерела інформації для задоволення їхніх освітніх потреб.

Якість цієї роботи, її ефективність залежить, у першу чергу, від того, наскільки бібліотекар знає своїх читачів, їхні запити, потреби.

Вивчення читацьких запитів – одна з умов результативності довідково-бібліографічної роботи бібліотеки. Вивчення та аналіз читацьких інтересів та читацьких формулярів спонукало бібліотекаря до більш відповідального, уважного та системного підходу в обслуговуванні читачів, а також до пошуку формування духовного спілкування юних читачів та їхніх наставників – педагогів і вихователів.

У зв’язку з цим постійно проводився аналіз читацьких формулярів – індивідуальний, тематичний, груповий тощо.

У рамках тижня дитячої книги та наприкінці навчального року проводився захист читацьких формулярів у межах читацьких груп, а також конкурс на кращий читацький формуляр. Переможці були нагороджені книжками.

Таким чином, дії бібліотекаря та всього педагогічного колективу дали певні результати.

Майже всі діти школи вільно орієнтуються у книжковому фонді бібліотеки відповідно до їх вікової групи; вони мають первинні знання про книгу, бібліографію, бібліотеку від загального ознайомлення з бібліотекою до знання змісту окремих розділів книжкового фонду і вибору книг, використання каталогів і картотек.

Вагому допомогу шкільному бібліотекарю надавав актив бібліотеки, до складу якого входили старшокласники. Разом із бібліотекарем актив визначав тематику інформацій, брав участь у підборі матеріалу для інформування, обробляв його, виступав з оглядами літератури чи періодичної преси, проводив інформаційні п’ятихвилинки у кожному класі, а також – дні та тижні інформації.

Бібліотека брала активну участь у проведенні предметних тижнів. Готуючись до них, були організовані книжкові виставки, тематичні та бібліографічні огляди літератури, проводились презентації книг тощо.

Важливим показником рівня виховної роботи в школі є стан збереження навчальної книги. Тому пріоритетним напрямком діяльності бібліотеки та педагогічного колективу є формування в учнів дбайливого ставлення до підручників та навчальної книги.

Бібліотека щорічно проводились рейди-перевірки стану підручників.

У шкільній бібліотеці, в класах на виховних годинах  проводились бесіди: «Чи знаєш ти для чого складається фонд підручників?», «Як створюється підручник, книжка?», «Хто випускає зошити, карти, атласи?» та інші.

Систематично працювала «Книжкова лікарня», де учні здійснювали (разом з активом бібліотеки) дрібний ремонт книг як на уроках праці, так і в позаурочний час - дарували книгам «друге життя».

Різноманітність цих форм, їх новизна, незвичайність викликають у дітей бажання виявити свою особливість, знання, начитаність, кмітливість, фантазію, розкривають творчі нахили і здібності.

Використання активних форм популяризації літератури дає позитивні результати. У школярів сформувався стійкій інтерес до книги, глибокі теоретичні знання і практичні навички роботи з нею, закладено міцні основи культури читання; вони ширше прилучаються до популяризації української літератури, історії та культури українського народу, стають духовно багатшими.

Особливою ланкою в роботі бібліотеки була співпраця з учителями початкових класів, яка була спрямована на те, щоб допомогти учням якнайшвидше й найкраще оволодіти навичками читання, роботи з книгою, елементарними прийомами пошуку потрібної інформації. Робота з учнями початкових класів узгоджувалась з учителями на методичних об’єднаннях, куди запрошувався бібліотекар.

Бібліотека школи працює в тісному контакті з районними дитячими бібліотеками.

В шкільній бібліотеці проводилась певна робота з поповнення бібліотечних фондів як за бюджетними, так і позабюджетними джерелами фінансування, тобто спонсорської допомоги шляхом проведення акції «Подаруй книгу шкільній бібліотеці. Проведена в травні 2019 року інвентаризація бібліотечного фонду шкільних підручників показала, що забезпеченість підручниками по ліцею  складає 85%.

Аналіз основних показників роботи бібліотеки за 2019-2020 навчальний рік свідчить про відповідність діяльності бібліотеки запланованому змісту роботи. Так, протягом навчального року до бібліотеки було записано 54 читачі.

Досить високі показники середньої денної відвідуваності – 25 читачів.

Книговидача підручників за рік склала 16300 примірників, а художньої  літератури – 810 примірників; відвідувань читачів за рік – 983.

Протягом навчального року робота бібліотеки була спрямована на виконання основних завдань і напрямів діяльності, зазначених у річному плані роботи бібліотеки: на національне, громадянське, родинне, трудове, екологічне, правове та естетичне виховання; профорієнтацію школярів, виховання культури читання учнів; поповнення і збереження книжкових фондів; керівництво позакласним читанням.

Треба зазначити, що резерви шкільної бібліотеки в справі інформаційної роботи далеко не вичерпані. Постійний пошук нових, ефективних технологій, прагнення до формування системи інформаційної підтримки освіти, тісний взаємозв’язок і взаємодія з педагогічним колективом буде сприяти утвердженню шкільної бібліотеки як справжнього культурного, інформаційного і освітнього центру, який одержує, зберігає і розповсюджує різноманітні джерела інформації, здатні задовольнити будь-які запити своїх читачів.

Таким чином, зміст роботи бібліотеки був спрямований на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.

Організація роботи з предмета «Захист України» та військово–патріотичного виховання.

Вивчення предмета «Захист України» у 2020-2021навчальному році було організовано відповідно до ст. 9 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2000  №1770 «Про затвердження положень про допризовну підготовку і підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей», Указу Президента України  від 18.05.2019 №286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання»,  наказу Міністерства освіти і науки України від 27.12.2000 №625 «Про оголошення постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2000 року №1770», Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України  від  29.07.2019 №1038, листів Міністерства освіти і науки України від 16.08.2019  №1/9-523 «Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році»,  від 19.08.2014 №1/9-419  «Щодо проведення уроків та виховних заходів з питань протимінної безпеки населення та дітей у загальноосвітніх навчальних закладах», від 13.08.2014 №1/9-412 «Про проведення Уроків мужності», від 01.07.2019  №1/11-5966 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році», відповідно до  навчального плану закладів школи на 2020-2021 навчальний рік, діючої  навчальної програми з предмета “Захист України”​.

Підсумки роботи ГПД

У  минулому  році працювало 1 група продовженого дня, які відвідувало 30 учнів 2-3-х класів. Група працювала за рахунок державного бюджету. Для роботи ГПД було надано навчальні кабінети.  ГПД була укомплектована кваліфікованими педагогічними кадрами. Усі діти, які  відвідували  ГПД,  дотримувалися  режиму  роботи.

У цілому, роботу групи  продовженого дня  можна  визнати задовільною.

Індивідуальна форма навчання

Право громадян на доступну освіту реалізувалося шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за індивідуальною формою. Індивідуальним навчанням охоплено учнів, які за станом здоров‘я не могливідвідувати навчальний заклад. 

У 2020-2021 навчальному році у навчальному закладі за індивідуальною формою навчалось 3 учні (довідки ЛКК ), що складало  0,96 % від загальної кількості учнів . 

з/п

Учень

Клас

Рівень навчальних досягнень

1.

Волощук Юліан

11

середній

2.

Косівчук Максим

низький

3.

Стефанців Святослав

достатній

Велика увага приділялась якісному складу вчителів, що працюють з учнями вдома. 

Індивідуальні навчальні плани учнів розроблялись згідно відповідних Програм з предметів та рекомендацій лікувально-контрольних комісій. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснювалось відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

Слід зазначити, що організація освітнього процесу за індивідуальною формою забезпечувала не тільки певний освітній рівень дитини, відповідно до її здібностей, можливостей, а й допомагала розвивати соціальну компетентність дитини, шляхом залучення до участі у виховних заходах.

Інклюзивна форма навчання

Інклюзивне навчання в Нижньовербізькому ліцеї - це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912). З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти даний заклад освіти повинен адаптувати навчальні програми та плани, методи та форми навчання, використання існуючих ресурсів, партнерство з громадою до індивідуальних потреб дітей з особливими освітніми потребами. 

У класах працювали спеціалісти, які організовували освітній процес, а саме: класний керівник, асистент вчителя, вчитель-логопед,  практичний психолог. У навчальному закладі було організовано роботу шкільних комісій психолого-педагогічного супроводу, до складу яких входили: адміністрація, класний керівник, асистент вчителя, корекційні педагоги, батьки учнів з особливостями навчання. У 2019/2020 навчальному році у навчальному закладі за інклюзивною формою навчалось 3 учні (витяги з протоколів ІРЦ ).

з/п

Учень

Клас

Діагноз 

1.

Ватажишин Захарій Михайлович

ЗПР

2.

Онофрійчук Наталія Дмитрівна

ДЦП

3.

Кравчук  Євген Олегович

ЗПР

Цивільний захист 

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту у 2020 році в основному виконані. Були затверджені плани заходів підготовки цивільного захисту на 2021 рік, уточнені Плани дій сил і структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв’язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів проводилася під час вивчення курсів «Основи здоров’я» у 1-9-х класах; «Захист України» у 10-11-х класах. Протягом навчального року систематично проводились тренувальні евакуації.

Інноваційна робота.

Створені умови для організації методичної роботи, впровадження інноваційних технологій, консультаційна допомога учителям.

Педагогічні працівники ліцею та здобувачі  освіти, усвідомлюючи свою відповідальність за неналежне виконання функціональних обов’язків, формування сприятливого освітнього середовища для забезпечення дієвої організації освітнього процесу, розвитку інтелектуального, особистісного потенціалу, підвищення престижу ліцею, виконують норми Положення про академічну доброчесність, затвердженого педагогічною радою.

Педагогічний колектив керується у своїй діяльності розробленими правилами  професійної діяльності педагога, що працює в школі без агресії. Зокрема, на засіданні педагогічної ради розглядалося питання про формування безпечного освітнього простору, запобігання булінгу в Новій українській школі.

Протягом останніх років ліцей ефективно працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій критичного мислення, інтерактивні технологій, методу проектів. У зв’язку з введенням карантинних обмежень навчальний процес у ліцеї здійснювався з використанням дистанційних технології. Педагогічним колективом проведено великий обсяг роботи по опануванню різних видів та форм проведення дистанційного навчання з використанням сучасних засобів комунікації та технічних пристроїв.

Колективом ліцею опрацьовано велику кількість науково-методичної літератури з приводу сучасних педагогічних технологій, постійно проводиться консультаційна робота в межах МО та на рівні  всього ліцею. У ліцеї впроваджуються здоров’язберігаючі технології під час освітнього процесу та в позаурочний час. Педагоги закладу формують і розвивають у всіх суб'єктів освітнього процесу культуру здоров'я як цілісну категорію, необхідні знання, вміння і навички здорового способу життя; сприяють підвищенню рівня фізичного та психічного здоров’я учнів; розвитку висококультурної, інтелектуально розвиненої, фізично здорової особистості та створенню у навчальному закладі умов, що її формують.

    Робота з проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

​Упродовж 2020-2021 начального року проводилась робота по інформуванню випускників про організаційні засади та особливості проведення ЗНО у 2021 році. Систематично на сайті ліцею розміщувалась оперативна інформація для майбутніх абітурієнтів та їх батьків. Оформлений куточок з питань організації та проведення ЗНО. З метою детального ознайомлення випускників та їх батьків з особливостями ЗНО були проведені батьківські збори. Проведені тематичні уроки інформатики з метою ознайомлення випускників з інформаційними ресурсами офіційного сайту УЦОЯО. 7 вчителів ліцею працювали в якості інструкторів та старших інструкторів.

Участь у творчих, інтелектуальних та спортивних конкурсах.

Назарук Ілона, учениця 5 класу зайняла І місце в  ІІ етапі обласної олімпіади «» Як ти знаєш Біблію?

Здобутками потішили нас вихованці вчителя музичного мистецтва Катерини Василівни Залеської:

-​Залеська Вероніка (учениця8-А класу) – І місце у соціальному конкурсі-проєкті «Школа має талант», який проводив Університет Короля Данила спільно з продюсерським центром «Star Team» м. Івано-Франківськ.

- Стадник Діана (учениця  9 класу) – І місце у соціальному конкурсі-проєкті «Школа має талант», який проводив Університет Короля Данила спільно з продюсерським центром «Star Team» м. Івано-Франківськ.

- Онофрійчук Марина   (учениця 11 класу) – І місце у соціальному конкурсі-проєкті «Школа має талант», який проводив Університет Короля Данила спільно з продюсерським центром «Star Team» м. Івано-Франківськ.

Створення  сучасного освітнього середовища в ЗЗСО ( згідно з вимогами НУШ):

- залучення всіх учасників освітнього процесу до вирішення проблем навчання, розвитку та виховання;

- визначення стратегічних завдань, пріоритетних напрямків розвитку школи та сприяння організаційно-педагогічному забезпеченню освітнього процесу;

- напрацювання програми дій щодо створення освітнього середовища, вільного від будь-яких проявів насильства, булінгу та дискримінації;

- формування сприятливого виховного середовища;

- напрацювання та оприлюднення правил поведінки в закладі освіти;

- створення єдиного інформаційного освітнього простору, що динамічно розвивається в закладі освіти;

- безпечне використання мережі Інтернет; 

- створення умов для забезпечення здорового харчування усіх учасників освітнього процесу.

Проблеми ліцею.

Як показує аналіз управлінської діяльності невирішеними залишаються :

•​проблема «омолодження» педагогічних кадрів, що зумовлено цілим рядом об’єктивних причин загальнодержавного характеру;

•​створення педагогічними працівниками власних програм курсів за вибором, гуртків, виховної роботи;

•​формування у здобувачів освіти потреби і навичок самоосвітньої роботи, здатності до навчання впродовж всього життя;

•​наступність і перспективність у формуванні соціально-активної особистості учня від початкової ланки до випускного класу;

•​проблема підвищення рівня навчальних досягнень учнів;

•​одноманітність виховних годин, проведення їх у формі бесіди або інформування, часто формальне планування проведення канікул;

•​організація роботи психолого-педагогічного семінару для вчителів з метою підвищення рівня професійної майстерності;   

•​сприяння поширенню педагогічного досвіду вчителів  у фахових виданнях; 

•​удосконалення роботи соціально-психологічної служби щодо надання психологічного супроводу освітнього процесу;

•​робота з розвитку соціальної активності вихованців через різні форми учнівського самоврядування, упровадження проектної діяльності.

Підсумки діяльності закладу за 2020-2021 навчальний рік ,аналіз результатів за минулий навчальний рік показав наступне:

-​освітній процес має тенденцію до сталого розвитку;

-​діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу та підвищення його ефективності;

-​ліцей підтримує свій позитивний імідж;

-​створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб здобувачів освіти;

-​значно покращилась ресурсна база (кадровий потенціал, матеріально-технічна база, інформаційно-методичне забезпечення);

-​методична робота сприяє модернізації змісту освітнього процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;

-​створюється сприятливий психолого-педагогічний клімат.

Однак залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:

-​підвищення якості освітніх послуг;

-​підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;

-​налагодження процесу дистанційної, змішаної форми освіти в умовах адаптивного карантину;

-​організація роботи закладу в умовах адаптивного карантину;

покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів.

Комісії систематично збиралися для визначення основних напрямків роботи фахівців, з'ясування проблемних питань, визначення основних напрямків роботи корекційних педагогів, практичного психолога.

Педагогічні працівники, які працюють у класах з інклюзивною формою про ходять курси підвищення кваліфікації за напрямком «Інклюзивна освіта». 

Завдання розвитку Нижньовербізького ліцею в 2021/2022навчальному році

У навчанні:

- створення умов для освітньої діяльності учнів, які відповідають вимогам Нової української школи;

- оволодіння вчителями техніками дистанційного навчання;

- залучення обдарованих учнів до науково-дослідної діяльності, участі в різних інтелектуальних заходах;

- підтримка та розвиток здоров’язберігаючого освітнього середовища.

У вихованні:

- дотримання принципу дитиноцентризму, орієнтація на учнівські потреби;

- підтримка різних форм учнівського самоврядування й розвиток соціальної активності учнів;

- спрямування діяльності класних керівників на національно-патріотичне виховання, формування якостей, необхідних для швидкоплинних умов життя.

У методичній діяльності:

- залучення усіх учителів до оволодіння дистанційним навчанням як додатковим до традиційного;

- переорієнтація вчителів на організацію освітньої діяльності учнів в умовах швидкоплинних змін;

- надання методичної підтримки вчителям, які беруть участь у педагогічних заходах різного рівня.

У роботі з кадрами:

- забезпечення адміністративної підтримки молодих учителів;

- підтримка вчителів, які створюють умови для дистанційного навчання учнів.

У системі контролю за освітнім процесом:

- спрямування педагогічної діяльності на створення партнерських взаємин під час освітньої діяльності учнів;

- підтримка інноваційних пошуків, які сприяють підвищенню якості освіти.

В управлінні ліцеєм:

- виконання запланованих рішень для досягнення означених результатів;

- підвищення іміджу ліцею;

- забезпечення розвитку ліцею на основі демократизації управління;

- забезпечення сучасних матеріально-технічних та навчально-методичних умов для учнів та вчителів;

- підтримка ефективної співпраці з батьківським комітетом;

- створення умов для реалізації проблеми та методичної теми ліцею;

- дотримання працівниками, учнями правил техніки безпеки.

Фінансовий звіт Нижньовербізького ліцею за І півріччя 2021 року

КЕВК 2210 Закладено 123250 грн

                   Використано: 

49980 грн на придбання 2150 л пального для шкільного автобуса ;

20386 грн – ремонт ліцею;

466,90грн – рамки на фото у шкільні коридори;

934 грн – електронний журнал;

1020 грн – масло, дист. вода до шкільного автобуса;

КЕВК 2240  Закладено 427650 грн

Використано: 

59826 грн – харчування

1800 грн – оплата за інтернет;

3641 грн – дезинфекція;

1300 грн – діагностика шкільного автобуса;

2582,87 грн – повірка лічильника газового;

3000 грн – програмам  1С

780 грн. – програма «Соната»;

1000 грн заміна коліс на літні у шкільному автобусі;

64015,86 грн – оплата електроенергії;

202627,46 грн – оплата за природний газ;

5365, 62 грн – оплата за комун. послуги «Благоустрою»;

866,56 грн – відрядні 

Заробітня плата:

1074304,28 грн – профінансовано зарплата техперсоналу ;

2002792,6 – профінансовано заробітня плата педагогічним працівникам.

За залишки освітньої субвенції :

203000 грн оплата праці педагогічним працівникам ( не вистачало)

36000 грн - придбано генератор  

1021 грн. - електронний пірометр

36390 грн – спортивний інвентар;

20000 грн – для шкільного радіо матеріали

4740 грн – ламінатори

9200 грн – модульна м’яка частина у перші класи

1260 грн – заміна комп’ютерних мишок;

39360 грн – копіювальна техніка ( 6 штук);

12800 грн - колонки, мікрофон, тримачі;

9906 грн – сушки нержавійка для митого посуду;

49990 грн.- заміна штор і тюлей, завіс  у актовій залі.

42886 грн – стенди у шкільні коридори;

5150 грн – фонові куліси;

49900 грн – диванчики для коридорів шкільних для створення нового освітнього простору;

8000 грн – пуфіки у шкільні коридори;

4000 грн – 2 дзеркала;

2200 грн – манекени у кабінет обслуговуючої праці.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.